Filtr produktów

Jak utrzymać białe tkaniny w dobrej kondycji

Jak utrzymać białe tkaniny w dobrej kondycji

21 stycznia 2021 o 14:03
Kategoria:
Porady
Poruszane tematy:
, , ,

Lato lubi biel. Niestety białe i jasne tkaniny szybko szarzeją i żółkną. Jak więc spowolnić ten proces, zatrzymać go lub wyeliminować już powstałe zabrudzenia

Białe ubrania wymagają od nas szczególnej troski, by móc utrzymać je w dobrym stanie, a biel pozostawała niezmiennie jasna przedstawię Wam poniżej jakie triki możemy stosować.

Podczas prania nie mieszaj białych ubrań z kolorowymi.

Białą bieliznę pierz zawsze według wskazań na metce.

Chcąc wybielić ubrania, zwłaszcza wykonane z poliestru lub bawełny poliestrowej, staraj się unikać chemicznych wybielaczy. Mogą one wywołać reakcję chemiczną między poliestrem, a wybielaczem, która spowoduje zażółcenie tkaniny.

Zwracaj uwagę na wodę, w jakiej pierzesz swoje ubrania. Jeśli jest mętna, może się to przyczyniać do żółtawego odcienia Twoich tkanin.

Gdy pierzesz białe ubrania, możesz dodać odrobinę rozpuszczonego w wodzie boraksu (jest to minerał czyszczący znany także jako tynkal). Nie poplami on Twoich ubrań.

Używaj do wybielania tkanin sprawdzonych sposobów: białego octu, sody oczyszczonej, wody utlenionej czy soku z cytryny. Jeśli zdecydujesz się użyć środka wybielającego stosuj go zgodnie z instrukcją.

Aby unikać plamienia białych ubrań, upewnij się, że nie aplikujesz na nie perfum, dezodorantów, lub innych produktów, które mogłyby wejść w kontakt z tkaniną. Zazwyczaj będzie to bowiem powodować powstawanie żółtawych plam na ubraniach.

Staraj się suszyć białe ubrania na słońcu, gdyż promieniowanie UV pomogą wybielić ubrania i utrzymać ich jasny odcień.

Dodaj komentarz