Filtr produktów

Jak wietrzyć pościel?

21 stycznia 2021 o 13:57
Kategoria:
Porady
Poruszane tematy:
, ,

Jak wietrzyć pościel?

W dobie szybkiego postępu i ciągłej gonitwy brakuje nam czasu na tradycyjne sposoby wietrzenia pościeli, które stosowały nasze mamy czy babcie. Po pierwsze na rynku coraz częściej są dostępne kołdry czy poduszki, które można prać. Ale nie każdy z nas ma pralkę, która pomieści kołdrę czy poduszki, dlatego korzystanie z tradycyjnego sposobu wietrzenia – czyszczenia pościeli jest nadal aktualne z korzyścią dla naszego zdrowia czy samopoczucia.

 

Sposoby:

– wietrzenie na balkonie

– wietrzenie na krześle w sypialni lub oknie

– wietrzenie na łóżku w sypialni przy otwartym oknie

Aby każdy z tych w/w sposobów przyniósł oczekiwany efekt pościel należy wietrzyć, przez co najmniej 20 do 30 minut. Jeśli jest to możliwe pościel wietrzmy dłużej niż wskazany czas. Wietrzmy pościel, co najmniej raz w tygodniu. Pościel po wywietrzeniu powinniśmy dobrze wytrzepać.

Najbardziej popularnym sposobem jest wietrzenie pościeli na balkonie. Najlepiej robić to w słoneczny lub mroźny dzień. Wysoka temperatura latem a niska zimą spowodują, że szybko pozbędziemy się roztoczy i kurzu z pościeli.

Jeśli w mieszkaniu nie posiadamy balkonu możemy pościel przewiesić przez okno lub powiesić na krześle blisko okna. Jest to także praktyczny i dobry sposób na wietrzenie pościeli.

Trzeci sposób wietrzenia pościeli dla „leniwych”, czyli wietrzenie pościeli na łóżku przy otwartym oknie. Przy tym sposobie pamiętajmy żeby przewrócić pościel z jednej strony na drugą.

Pozwólmy też naszej pościeli pooddychać i poleżeć luźno na łóżku. Codzienne wietrzenie sypialni zapewni nam spokój a przede wszystkim umili czas spania.

Dodaj komentarz