Filtr produktów

Pozwól sobie na spokojny sen

21 stycznia 2021 o 13:45
Kategoria:
Porady
Poruszane tematy:
, , , , ,

Pozwól sobie na spokojny sen

Super materac, czy piękna pościel nie pomoże nam się wyspać , jeśli naszemu spaniu będą towarzyszyć odgłosy chrapania naszego partnera. Szacuje się, że prawie 15 mln Polaków ma taki problem. Jednak to nie koniec świata. Poniżej znajdziecie sprawdzone sposoby, aby zaradzić na chrapanie.

  1. Przewrócić się na bok-podstawowa sprawa to zmiana pozycji, aby poprawić nasze senne samopoczucie. Ułożenie się w pozycji na boku ułatwi przepływ powietrza przez gardło. W czasie chrapania poproś partnera o zmianę pozycji a z pewnością będziecie spać obydwoje.
  2. Infekcje- mają ogromny wpływ na chrapanie. Oddychając przez usta w czasie kataru czy zapaleniu zatok nie unikniesz głośnego chrapania, będzie ono nawet w tym okresie jeszcze bardziej uciążliwe. Jeśli złapiesz przeziębienie działaj szybko i stosuj naturalne lekarstwa.
  3. Lampka wina a może papieros? Zrezygnuj z jakichkolwiek używek przed snem. Nawet mała lampka wina powoduje, że wiotczeją mięśnie gardła, a nikotyna powoduje ich obrzęk. Chrapanie wówczas gwarantowane.
  4. Ruch to zdrowie- osoby z nadwagą chrapią częściej i głośniej. A to wszystko z powodu tkanki tłuszczowej szyi i klatki piersiowej, która powoduje ucisk dróg oddechowych. Warto zadbać o    ruch przed snem. Nie tylko będziesz lepiej spał ale przy okazji poprawisz wygląd swojej sylwetki.

Dodaj komentarz